telephone
Twoja lista jest pusta

Jak to działa?

- Znajdź na naszej stronie internetowej najbardziej odpowiednie produkty dla siebie i swoich bliskich
- Dodaj je do swojej listy zakupów
- Gdy masz na liście wszystko, czego potrzebujesz, wydrukuj ją i udaj się do najbliższej apteki, w której możesz dokonać zakupu.
 

Twoja lista zakupów jest pusta. Sprawdź nasze produkty i wybierz najlepsze, które pomogą Ci zachować zdrowie.

Zuzana Kala Grofová współautorką programu Indeks Zdrowia i Programów Zdrowego Żywienia

Od wielu lat dr med. Zuzana Kala Grofová odnosi sukcesy kierując kliniką, w której udzielane są porady z zakresu odchudzania i dietetyki oraz pomaga innym znaleźć własny sposób na zdrowy styl życia.

Od wielu lat dr med. Zuzana Kala Grofová odnosi sukcesy kierując kliniką, w której udzielane są porady z zakresu odchudzania i dietetyki oraz pomaga innym znaleźć własny sposób na zdrowy styl życia. W swej trzydziestoletniej praktyce zajmowała się chorobami wewnętrznymi, geriatrią i biochemią kliniczną, a przez ostatnie dwadzieścia lat specjalizowała się w leczeniu żywieniowym.

Studiowała na wydziale medycznym będąc jedną z pierwszych osób specjalizujących się w dziedzinie sztucznego odżywiania. Obecnie dr Grofová zajmuje się na co dzień pacjentami z poważnymi problemami, których  nie da się rozwiązać bez sztucznego odżywiania. W ramach naszej bliskiej współpracy przy programie Indeks Zdrowia i Programach Zdrowego Żywienia stale znajdujemy dowody na to, w jak znacznym stopniu styl życia wpływa na nasze zdrowie. W oparciu o całą naszą wiedzę i doświadczenie opracowaliśmy 5 filarów zdrowego stylu życia: odżywianie, aktywność fizyczną, zdolność do radzenia sobie ze złymi nawykami, równowagę psychiczną i ogólny dobry stan zdrowia.   

doctor.pngZ każdym kolejnym dniem Zuzana Kala Grofová widzi, jak potężne jest oddziaływanie tych pięciu obszarów na zdrowie człowieka. Jej słowa potwierdzają, że jeżeli zdołamy te pięć filarów kontrolować, będzie to najlepsze, co możemy zrobić dla naszego zdrowia.

Każdy z nas może zmienić się w bardzo znacznym stopniu, pod warunkiem, że otrzyma prawidłowe, wiarygodne i sprawdzone informacje oraz rzeczywiście wdroży otrzymane zalecenia w codziennym życiu,

mówi dr Grofová.
 
Zuzana Kala Grofová sama przestrzega, wydawałoby się prostych i sprawdzonych zasad. I zachęca innych do pójścia w swoje ślady. Kluczowym momentem jest zrozumienie, że sami jesteśmy odpowiedzialni za nasze zdrowie. Oczywiście bardzo ważna jest walka z lenistwem i nauczenie się życia według nowych zasad w sposób naturalny, gdzie „naturalny” znaczy tyle co: „w sposób, jaki do mnie pasuje". Oprócz zdrowia umożliwi to również zachowanie młodości i sprawności. Zmiana stylu życia ma pozytywny wpływ nawet na niektóre kwestie zdrowotne o podłożu genetycznym, np. otyłość.
 

Niestety, często polegamy na niewłaściwych informacjach i chcielibyśmy, by jakiś zaczarowany drogowskaz pokazał nam właściwy kierunek zmian, jednak przejście na zdrowy styl życia to proces stopniowy,“

mówi dr Grofová.

Walmark we współpracy z dr Grofovą opracował Programy Zdrowego Żywienia i program Indeks Zdrowia, który pomoże każdemu rozpocząć skuteczny i racjonalnie prowadzony proces zmierzający do zdrowego stylu życia.
 
We współpracy z dr Grofovą Walmark określił również konkretne obszary, które najczęściej przysparzają problemów, takie jak energia ciała i ducha, zdrowie i piękno skóry, włosów i paznokci oraz aktywność fizyczna. Efektem tej współpracy jest kombinacja profesjonalnych i całościowych zestawów – Programów Zdrowego Żywienia – mających na celu wprowadzenie usprawnień w określonych obszarach, w których występują problemy. Gdy dana osoba jest świadoma swej słabości w danym obszarze, może dzięki Programom Zdrowego Żywienia otrzymać najskuteczniejszy rodzaj wsparcia.
 
Indeks Zdrowia to narzędzie dostępne online, które na podstawie zestawu pytań tworzy dla każdego indywidualny miesięczny plan wypełniony prostymi aktywnościami oraz zaleca stosowanie idealnego połączenia produktów żywnościowych. Suplementy pomogą dzień po dniu osiągać cele określone w planie, a wskazane w nim zadania pomogą podnieść ogólną kondycję danej osoby o kilka „poziomów”. Indeks Zdrowia ma na celu wprowadzenie gruntownych zmian stylu życia, a ważnym parametrem planu miesięcznego są jego prostota i łatwe do wprowadzenia niewielkie zmiany. Codzienne robienie niewielkich, prostych kroków to najbardziej niezawodny sposób na osiągnięcie pozytywnych rezultatów.